dreads

21. července 2009 v 18:51 | budai |  rastafari
Dready nejsou ve svojí podstatě nic jiného než zacuchané prameny vlasů - vznikají buď ručním zacucháním (drháním), nečesáním nebo zpětným česáním vlasů tyto 2 způsoby ovšem nikdy nejsou tak učinné a nikdy se při nich nedosáhne srovnatelného efektu jako při drhání.
Existence dreadů je poprvé doložena již ze starověkého Egypta a velice rozšířené byli a jsou i v Indii, díky rastafariánství se dready dostaly z Jamajky i do západních zemí, čemuž mimo jiné přispěl i král reggae Bob Marley.
Mnozí lidé si dready spojují se špinavými lidmi pohrdajícími hygienou, nebo dokonce s drogami, je však na člověku samotném jaké dready bude mít jelikož v udržovaných dreadech se nedrží paraziti. Výhodou dreadů je, že nevyžadují česání, nejlépe je mýt je byliným šamponem (bez kondicioneru - kondicioner je pro dready zabiják), ovšem je třeba je čas od času zaháčkovat.
Po zhotovení dreadů je nejlepší je první měsíc vůbec nemýt, dredy se tak zacelí a nejsou tak náchylné na vylézání vlasů - tudíž se nemusí tak často háčkovat, ani potom není časté mytí dobré jelikož voda dready při častém mytí rozplétá, dála pak dochází k tomu že se v dreadech drží vlhkost což umožňuje vznik plísní, pokud si čas od času umyjete dready, je nejdůležitější pořádně vymýt šampon vyhnete se tak často vyrážkám nebo nepříjemnému svědění pokožky hlavy. v zásadě platí že čím déle budete mít dready na hlavě tím budou kvalitnější a pevnější. Pokud se chcete dreadů, ať už z jakýchkoliv důvodů, zbavit nemusíte si nechat hlavu vyholit, jelikož dready bývají u kořenů vždy trochu odrostlé a dají se za pomoci velkého množství kondicionéru rozplést (ne však celé max. prý 15-20 cm).
Toto je reálná fotografie volně žijícího lva v přírodní rezervaci Masai - Mara.
Dready nejsou jen módní doplněk, pro rastafariány je to výraz postoje k životu a náboženství, představují pro ně hřívu lva judaiského, mohou vyvolávat přízeň či odpor jiných a vždy budou součástí rastafariánství.

tolik teorie... a teď praxe:


já bych si dready nikdy udělat nenechal :-x

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama